Długi konsumenckie – jak spłacić je szybciej?

Długi konsumenckie – jak spłacić je szybciej?

Zaciągnięcie zobowiązań to bardzo prosty i szybki sposób na zdobycie potrzebnych pieniędzy, ale równie łatwy do poważnych kłopotów. Nawet, jeśli pożycza się z głową, to każdy kredyt i pożyczka nadwyrężają budżet, a często spędzają sen z powiek. Możliwość szybszego pozbycia się kłopotu brzmi interesująco? Oto kilka kroków, które pozwolą w szybkim czasie uwolnić się od uciążliwych zadłużeń.

Krok pierwszy – nie pogarszaj swoje sytuacji finansowej?

Teoria, że długi tworzą jeszcze większe długi ma w sobie mnóstwo prawdy. Bierzesz kredyt z jakiegoś powodu, nagle tracisz pracę, a zobowiązania pozostają. Zadłużasz się więc jeszcze bardziej, by spłacić pierwsze pożyczki i tak błędne koło się zamyka. Wiele osób wciąż ma nieodpowiedni stosunek do korzystania z takich ofert, szczególnie chwilówek. Pożyczanie pieniędzy może być równie nałogowe, co zakupoholizm. Konieczne zatem jest powiedzenie sobie „dość”. To pierwszy i najlepszy krok do tego, by nie pogorszyć swojej sytuacji jeszcze bardziej. A jak ją polepszyć?

Krok drugi – przeanalizuj swoje wydatki

Choć Internet aż pęka z ogromu informacji i porad dotyczących finansów, oszczędności i inwestowania, to nadal niewiele osób skupia się na tym, by mieć swój budżet pod kontrolą. Podejście w stylu „jakoś to będzie” jest niezwykle popularne i niezwykle gubiące, ponieważ zazwyczaj okazuje się, że to nieprzemyślane i niepotrzebne wydatki pochłaniają znaczną część dochodu. Jeśli zrobi się uczciwy plan wydatków na bieżący miesiąc uwzględniając jedynie konieczne i potrzebne rzeczy, to okaże się, że tak naprawdę sporą część wypłaty można odłożyć lub przeznaczyć na spłacenie zobowiązania. Warto mieć na uwadze to, że mając zadłużenia, należy wziąć się w garść i przeżyć trudniejszy okres wydając pieniądze tylko na to, co jest niezbędne. To najlepszy sposób na to, by spłacić kredyty i móc dążyć do osiągnięcia wolności finansowej.

business

Krok trzeci – znajdź dodatkowe źródło dochodu

Praca dodatkowa jest bardzo dobrym pomysłem, jeśli podejmowany etat na to pozwala. Warto zastanowić się nad swoimi umiejętnościami, które mogłyby pomóc powiększyć budżet. Możesz zająć się wykańczaniem mieszkań po godzinach lub szyciem kocyków dla dzieci. Obecnie możliwości jest wiele, a wykorzystanie ich połączone z kreatywnością i konsekwencją na pewno przyniosą zyski. Sprawdź również, czy w domu nie znajdują się przedmioty niepotrzebne w codziennym użytku. Zorganizowanie wyprzedaży lub wystawienie rzeczy na portalach sprzedażowych może być dodatkowym źródłem powiększania budżetu.

pieniądze

Krok czwarty – ustal harmonogram spłat

Jeśli zależy Ci na szybszym spłaceniu zobowiązań dokładnie przeanalizuj i określ, ile środków każdego miesiąca możesz przeznaczyć na pokrycie zadłużenia. Ustalenie kwoty pozwoli nie ulegać pokusom, które mogą pojawiać się podczas tego dość trudnego okresu. Jeśli wybierzesz konkretną sumę, to poczujesz zobowiązanie wobec siebie. Można również odhaczać spłacone raty, by widzieć ile zostało do końca. Im bliżej, tym motywacja będzie większa.

Przy współpracy z https://comparic.pl.