Tanie podróżowanie – jak zaoszczędzić na podróżach?

Tanie podróżowanie – jak zaoszczędzić na podróżach?

Podróżowanie nie musi być drogą pasją. Doskonale wiedzą o tym studenci, którzy potrafią miesiącami podróżować autostopem śpiąc w namiotach w przeróżnych częściach globu. Dla nieco bardziej zaawansowanych podróżników forma ta może okazać się mało komfortowa, ale w gruncie rzeczy nic nie stoi na przeszkodzie, by ograniczyć wydatki związane z realizowaniem swej nader ciekawej i inspirującej pasji. W dzisiejszym artykule podpowiadamy w jaki sposób wydawać mniej, a zwiedzać więcej. Zapraszamy do lektury!

Research to podstawa

Wakacje w Dubaju, czy Los Angeles będą kosztowne ze względu na ogromną popularyzację turystyczną tego typu miejsc. Z drugiej strony wiemy jednak, że turysta i podróżnik to dwie różne kwestie. Podróżując zwiedzamy przede wszystkim miejsca nowe – niezupełnie odkryte dla nas i dla innych. Właśnie dlatego warto zrobić porządny research przed planowaniem podróży. Środek transportu, terminy, noclegi, pożywienie – to najbardziej palące kwestie, które mogą przyczynić się do znalezienia sporych oszczędności. Tydzień w Nowym Jorku może kosztować nas więcej niż trzy miesiące na prowincjach Ameryki Południowej, a zatem wybór zdaje się być oczywisty. Warto mimo wszystko wziąć pod uwagę kwestie logistyczne – to podstawa dla każdej podróży.

travel

Świat przedstawiony – czas akcji

Bez względu na szerokość geograficzną ceny związane z zakwaterowaniem są najwyższe właśnie w okresie urlopowym zwanym także okresem turystycznym. To tego rodzaju „gorących miesięcy” zaliczamy miesiące zimowe – od grudnia do marca. Przełom lat to doskonały moment do zimowej eskapady czy to w góry – np. na narty, czy też do krajów egzotycznych w celu uchwycenia kilku promieni słonecznych. Poza okresem zimowym sezon urlopowy na całym świecie trwa od czerwca do września – w tym czasie również możemy liczyć na zawyżone ceny usług związanych z podróżowaniem. W tej sytuacji warto wykorzystać okresy przejściowe – wówczas ceny mogą spaść nawet o kilkadziesiąt procent.

Jak zaoszczędzić na lotach?

swinka

Badania statystyczne ukazują, że większość kosztów podróży generują loty samolotowe. Inne raporty wskazują, że ten wariant transportu wybieramy najczęściej z racji bezpieczeństwa oraz komfortu podróży. W tej sytuacji warto zatem poszukać oszczędności pozwalających zminimalizować koszta podróży. Na wysokość cen biletów mają wpływ czynniki takie jak miesiąc, dzień, a nawet pora dnia, czas rezerwacji (im dłuższy, tym taniej), oferta którą wybierzemy jeśli takowe mamy do wyboru. Niektórzy twierdzą, że na wysokość ceny biletu lotniczego wpływać może także wielokrotność wyszukiwania połączeń. W gwoli bezpieczeństwa warto profilaktycznie usunąć gamę plików cookie.

Przy współpracy z https://comparic.pl/.