Zakup nieruchomości w Hiszpanii – czy warto i co trzeba wiedzieć przed podjęciem decyzji?

Zakup nieruchomości w Hiszpanii – czy warto i co trzeba wiedzieć przed podjęciem decyzji?

Hiszpania to państwo, które na samą myśl wyzywa w nas jaskrawe emocje. Piękne plaże, liczne atrakcje turystyczne i naprawdę oryginalna kultura sprawiają, że trudno znaleźć kogoś, kto mógłby negatywnie wspominać swój pobyt w tym państwie. Czy to oznacza, że inwestycja w nieruchomości w Hiszpanii to dobra decyzja? Na co trzeba zwrócić uwagę i o czym pamiętać przed rozpoczęciem inwestycji w nieruchomości? Odpowiadamy!

Czy warto inwestować w nieruchomości w Hiszpanii?

Zakup nieruchomości za granicą to zawsze bardzo poważna decyzja, dlatego przed jej podjęciem, konieczne jest przemyślenie wszystkich „za” i „przeciw”. To, czym się wyróżnia Hiszpania to oczywiście bajecznie piękne krajobrazy, słoneczna pogoda przez większość roku, pyszna kuchnia i bardzo pozytywne nastawienie Hiszpanów do życia, którym potrafią zaczarować każdego przybysza z innego kraju. Hiszpania to jednak znacznie więcej. Mowa o m.in. bogatym dziedzictwie kulturowym i bardzo atrakcyjnym położeniu geograficznym. Dla wielu inwestorów najważniejsze mogą być stosunkowo niskie koszty utrzymania. Jest to związane z ciepłą temperaturą przez dużą część roku, co zmniejsza zużycie energii. Do Hiszpanii przyciąga również miejscowy styl życia i optymizm Hiszpanów. Nie bez znaczenia jest również to, że w nieruchomości w Hiszpanii można inwestować nie tylko z myślą o przeprowadzce, ale również dla wynajmu krótko- i długoterminowego.

Gdzie warto kupić nieruchomość w Hiszpanii?

Hiszpania to bardzo duże państwo z wieloma atrakcyjnymi miejscami. Jeśli jednak nie planujemy przeprowadzki, to warto wybrać miejsce do inwestycji, które jest stosunkowo łatwo dostępne – najlepiej samolotem. W zależności od miasta w Polsce różne linie lotnicze oferują loty do m.in. Madrytu, Barcelony, Alicante, Malagi, Sevilli oraz na Ibizę i Wyspy Kanaryjskie. Jeśli zatem celem inwestycji w nieruchomości jest wynajem, najlepszą opcją będzie zakup nieruchomości w okolicy jednego z tych miast.

Na co trzeba zwrócić uwagę przed zakupem nieruchomości w Hiszpanii?

Inwestycje w nieruchomości wymagają sporo wiedzy od inwestora, szczególnie jeśli chodzi o zakup nieruchomości za granicą. Często najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem na zakup nieruchomości w Hiszpanii jest współpraca z agencją nieruchomości. Przed podjęciem decyzji o zakupie nie warto ograniczać się do oglądnięcia zdjęć. Znacznie lepiej pojechać na miejsce i samodzielnie oglądnąć konkretną nieruchomość. Przed podpisaniem umowy warto z kolei skonsultować się z prawnikiem i, w razie konieczności, również nie oszczędzać na usługach tłumacza.